Social media gonzen na stakingsoproep LAKS
Het lijkt erop dat veel leelringen in het voortgezet onderwijs op woensdag 21 december gaan staken. Op de social media gonst het na de oproep van het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) om niet naar de les te gaan uit protest tegen de 1040 urennorm. Lees verder
Minister Marja van Bijsterveldt van OCW ging onlangs akkoord met een amendement van de PVV om de norm van 1040 uur in de eerste twee jaren van het voortgezet onderwijs te handhaven.
De schoolbesturen wijzen erop dat zij wel voor extra personeel kunnen gaan zorgen, maar dat ze daar geen extra geld voor krijgen. Het LAKS is bang dat leerlingen wel op school aanwezig moeten zijn om hun uren te maken, maar dat er lang niet altijd les zal worden gegeven: de zogenoemde ophokuren.
De oproep van het LAKS om op woensdag 21 december te gaan staken, lokt op social media als Twitter en Facebook veel positieve reacties uit. Het lijkt er dus op dat de staking op die dag doorgaat en dat in elk geval een deel van de leerlingen niet op school zal verschijnen.
Er zal op woensdag worden gedemonstreerd op het Museumplein in Amsterdam.
Klik hier voor meer informatie op de website van het LAKS.
Foto: LAKS
