Mogen leerlingen meedoen aan manifestatie 6 maart?
In aanloop naar het massale protest op 6 maart tegen de bezuiniging op passend onderwijs, geeft de Helpdesk van VOS/ABB aan scholen het dringende advies géén leerlingen naar de manifestatie mee te nemen. Lees verder
Afgezien van het feit dat kinderen onder schooltijd wettelijk gezien niet mogen betogen, zijn er aan het meenemen van kinderen naar een massademonstratie grote risico’s verbonden.
Bovendien moet de school aan ouders van betogende leerlingen expliciet duidelijk maken dat zij aansprakelijk zijn voor eventueel letsel en/of vernielingen als die tijdens een betoging door leerlingen tot 16 jaar worden veroorzaakt. Vanaf 16 jaar ligt die aansprakelijkheid bij de leerling zelf.
Een toelichting op deze kwestie kunt u als lid van VOS/ABB downloaden, mits u via Mijn VOS/ABB bent ingelogd.
Als u uw inlogcodes niet (meer) weet, kunt u die opvragen bij Karin Ronde van het secretariaat van VOS/ABB: kronde@vosabb.nl.
Zie ook het gerelateerde bericht in de rechterkolom over hoe het bevoegd gezag dient te handelen als personeelsleden gaan staken.
