Door: drs. Martin van den Bogaerdt
Adequate beloning beter dan bonussen
Bonussen voor managers hebben geen invloed op de langetermijnprestaties van organisaties. Het is veel beter om een passend beloningssysteem te hebben. Dat blijkt onderzoek van het HPO Center en de Universiteit van Amsterdam.
De onderzoekers concluderen dat het ontbreken van een passend beloningssysteem -al dan niet met bonussen- slecht is voor een organisatie. Medewerkers zullen zich zich vooral druk zullen maken over de in hun ogen inadequate beloning.
Een goed beloningssysteem daarentegen geeft organisaties de kans om te werken aan verbeteringen. Bonussen blijken er dan niet toe te doen.
Het onderzoek is uitgevoerd door academisch directeur André de Waal van het HPO Center en professor Paul Jansen, hoogleraar Industrial Psychology aan de Universiteit van Amsterdam.
Klik hier voor het onderzoeksrapport 'The bonus as hygiene factor'.



