Door: drs. Martin van den Bogaerdt
Halvering aantal zeer zwakke afdelingen
Het gaat de goede kant op met de kwaliteit van het voortgezet onderwijs. Het ministerie van OCW meldt dat het aantal zeer zwakke afdelingen bij vo-scholen met bijna de helft is teruggebracht.
Het gaat om een vermindering van het aantal zeer zwakke afdeling van 1,8 procent in 2008 tot 1 procent in het begin van dit jaar. Daarmee is volgens OCW de ambitie voor 2012 al bereikt.
Demissionair staatssecretaris Marja van Bijsterveldt meldt op de website van haar ministerie dat de gerealiseerde afname bewijst dat intensief toezicht op zeer zwakke scholen helpt. ‘Het aantal zeer zwakke middelbare scholen is fors afgenomen, mede dankzij de inzet van scholen zélf. Dat schept tevredenheid. Maar ik ga door, want iedere zeer zwakke school is er één teveel’, aldus Van Bijsterveldt.
Vliegende brigades
Tot 2012 trekt OCW jaarlijks 1 miljoen euro extra uit om zeer zwakke scholen te ondersteunen. Er komen zogenoemde vliegende brigades voor hulp op maat. De vliegende brigades worden gecoördineerd door het Steunpunt (Zeer) Zwakke Scholen. VOS/ABB wordt bij deze vliegende brigades betrokken.
Klik hier voor een uitgebreider bericht op de website van het ministerie van OCW.



