VOS/ABB, Vereniging van Openbare en Algemeen Toegankelijke Scholen

Als het gaat om goed onderwijs

tip a friend print pagina
VO

Kans op korting bij inleveren oude blikjes en flesjes

4 oktober 2011

Locatie Het Vlier van het bij VOS/ABB aangesloten Etty Hillesum Lyceum in Deventer is de eerste school in Nederland met een emballageautomaat voor oude blikjes, lege plastic flessen en gebruikte limonadepakjes.

Leerlingen van Het Vlier die een drankverpakking inleveren, krijgen een lot waarmee ze een kortingsbon van 1 euro kunnen winnen. Die bon kunnen ze besteden in de kantine.

Op de website van het vakblad Out of Home Shops komt conciĆ«rge Harry Dekker aan het woord: 'Het is een beetje de mentaliteit van de jeugd dat ze denken dat ze alles van zich af kunnen gooien. Wij willen ze stimuleren door een kleine vergoeding te geven met die automaat, zodat ze zich bewust worden dat ze het kunnen weggooien op een verantwoorde manier en dat het ook verwerkt wordt op een verantwoorde manier.'


Naar boven