VOS/ABB, Vereniging van Openbare en Algemeen Toegankelijke Scholen

Als het gaat om goed onderwijs

tip a friend print pagina
PO

Ook Senaat voor openhouden kleine basisschooltjes

26 oktober 2010

Ook de Eerste Kamer heeft dinsdag, zoals verwacht, ingestemd met discretionaire bevoegdheid. Hiermee kan de minister van OCW per geval besluiten om kleine basisscholen open te houden. Dit is vooral van belang voor scholen in regio's met bevolkingskrimp.

Met name op het platteland komt het voor dat basisscholen moeten sluiten, omdat ze al enige jaren onder het vereiste minimumaantal leerlingen zitten. In dunbevolkte gebieden bedraagt dat aantal 23 leerlingen.

De Tweede Kamer had in september al ingestemd met een wetswijziging die het voor de minister van OCW mogelijk maakt om per geval te beslissen of er van de regels kan worden afgeweken. Zo kan het mogelijk zijn om een school die volgens de regels dicht zou moeten, open te houden. Een reden om van de regels af te wijken, kan zijn dat er een nieuwbouwwijk is gepland, waardoor het aantal leerlingen in de nabije toekomst naar verwachting weer zal toenemen.

Voorwaarde om een schooltje open te kunnen houden is dat er voldoende onderwijskwaliteit wordt geboden. Als dat niet het geval is, moet de basisschool in kwestie aantonen de kwaliteit weer op het vereiste peil te kunnen krijgen. Ook de eventuele aanwezigheid van andere scholen in de buurt speelt voor de minister een belangrijke rol bij de afweging om van de regels af te wijken.


Naar boven