Door: drs. Martin van den Bogaerdt
Plan van minister voor Michelinsterren: oud nieuws
Het Financieel Dagblad meldt dat minister Marja van Bijsterveldt van OCW excellente scholen een soort Michelinnensterren wil toekennen. Dit bericht is geen nieuws: in mei lichtte de minister haar plan al toe op CDA-TV.
Van Bijsterveldt kwam met haar toelichting op het Michelinsterrenplan, nadat zij in het voorjaar haar beleidsagenda voor meer onderwijskwaliteit had gepresenteerd. Het trok toen nauwelijks de aandacht, maar nu het verhaal in het Financieele Dagblad staat, nemen de media het ineens over.
De Michelinsterren, die de minister analoog aan de restaurantbeoordelingen van het Franse autobandenmerk wil gaan uitdelen, zijn in feite niet meer dan een stickertje. Leuk voor het imago van de school, maar meer is het niet. Scholen met een ster krijgen bijvoorbeeld niet extra geld.
Talentvol Openbaar Praktijkvoorbeeld
VOS/ABB vindt het plan van de minister erg eendimensionaal en dus van weinig waarde. Het is veel beter om binnen het onderwijs in gezamenlijkheid te werken aan goede onderwijskwaliteit, waarbij niet alleen wordt gekeken naar rekenen en taal.
Daarom heeft VOS/ABB het project TOP-scholen gelanceerd, waarbij TOP staat voor Talentvol Openbaar Praktijkvoorbeeld. Scholen kunnen zich via excellent@vosabb.nl voor dit project aanmelden om samen met VOS/ABB de kwaliteit van het openbaar en algemeen toegankelijk onderwijs te belichten.
Klik hier voor meer informatie over het project TOP-scholen.



