Door: drs. Martin van den Bogaerdt
Van Bijsterveldt oneens met kritiek op sectorraden
De sectororganisaties PO-Raad en VO-raad doen nuttig werk en moeten daarom niet worden afgeschaft. Dat antwoordt minister Marja van Bijsterveldt van OCW op vragen van PVV-Kamerlid Harm Beertema.
De PVV is van oordeel dat de onderwijskoepels, zoals de PO-Raad en VO-raad, een kleilaag vormen die de kwaliteitsontwikkeling van het onderwijs belemmeren. De PVV vindt dat het middenveld in het onderwijs te veel macht heeft en het ministerie van OCW, ouders en leerlingen op afstand zet.
Minister Van Bijsterveldt wijst er in antwoorden op vragen van Beertema op dat schoolbesturen zich in raden mogen verenigen. Met de macht van de koepels valt het volgens haar wel mee. Bovendien dragen ze volgens haar bij aan een kwaliteitsslag in het onderwijs en zijn ze waardevolle gesprekspartners. 'We kunen ze niet afschaffen en we hebben ze op een aantal gebieden nodig', aldus de minister.
Manja Smits
Ook de SP heeft kritiek op de sectororganisaties. Kamerlid Manja Smits meldt op de website van de SP dat de raden miljoenen euro's zouden kosten en alleen maar namens schoolbesturen en -directies zouden spreken en niet namens de leraren en de conciërges.
'Er dreigt een lerarentekort, niet een tekort aan mensen die in het onderwijs naar een computer kijken achter een bureau. In het regeerakkoord staat nogal vaag dat de sectorraden efficiënter kunnen werken. De SP helpt graag een handje met het doorhakken van de knopen. Kies voor goed onderwijs boven het subsidiëren van besturen en managers.'
Misvatting
In een reactie op de website van de PO-Raad staat dat de sectororganisatie zichzelf bedruipt uit contributiegelden en dat het 'een misvatting (is) dat er vanuit het ministerie vele miljoenen naar de PO-Raad gaan'.
Klik hier voor de reactie van de PO-Raad.
Foto: PVV



