VOS/ABB, Vereniging van Openbare en Algemeen Toegankelijke Scholen

Als het gaat om goed onderwijs

tip a friend print pagina
PO

CBS: aantal achterstandsleerlingen gehalveerd

5 juni 2008

Het aantal achterstandsleerlingen in het basisonderwijs is sinds het schooljaar 1995-1996 gehalveerd. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

In het schooljaar 1995-1996 lag het aantal achterstandsleerlingen in het basisonderwijs op ruim 581.000. Nu zijn het er bijna 280.000, wat neerkomt op 18 procent. Het CBS telt het speciaal basisonderwijs niet mee.

De daling heeft onder meer te maken met de nieuwe gewichtenregeling. In 1995-1996 telden leerlingen van buitenlandse afkomst met laagopgeleide ouders en schippers- en woonwagenkinderen mee. In de nieuwe gewichtenregeling die in 2005 van kracht werd, is alleen het opleidingsniveau van de ouders het criterium.

De daling is ook het gevolg van het hogere gemiddelde opleidingsniveau van de ouders, meldt het CBS. Maar die toename is relatief, omdat ouders zelf moeten aangeven wat hun opleidingsniveau is. Sommigen ouders vullen uit schaamte een hoger opleidingsniveau in dan waarvan in werkelijkheid sprake is.

Ongeveer 2500 scholen ontvangen extra geld voor achterstandsleerlingen. De cijfers waarop het CBS zich baseert zijn online te raadplegen.

Informatie: Bé Keizer, 0348-405251, bkeizer@remove-this.vosabb.nl


Naar boven