- Bijlage(n):
Convenant_kleurrijke_scholen.pdf47 K
Convenant 'Kleurrijke scholen' Amsterdam
De Amsterdamse schoolbesturen voor primair onderwijs hebben samen met de gemeente Amsterdam en de stadsdelen het convenant 'Kleurrijke scholen' ondertekend.
Het convenant is bedoeld om de segregatie in het Amsterdamse basisonderwijs tegen te gaan. Afgesproken is dat de leerlingenpopulaties van de scholen een afspiegeling moeten zijn van de bevolking van de wijk waarin ze staan. In eerste instantie richt het convenant zich op 55 basisscholen in wijken met zowel autochtone als allochtone kinderen, omdat het beleid daar het grootste effect kan hebben.
In het convenant is ook afgesproken dat ouders hun kind pas mogen aanmelden bij de school van hun keuze als hun kind twee jaar is geworden. Nu is het zo dat vooral autochtone ouders hun kinderen al in een zeer vroeg stadium aanmelden op de school van hun keuze. Veel allochtone ouders, die hun kinderen over het algemeen op latere leeftijd aanmelden, vissen daardoor achter het net.
Amsterdam wil ook initiatieven van autochtone ouders ondersteunen die gezamenlijk besluiten om hun kinderen aan te melden op een zwarte school om die weer gemengd te maken. Bovendien wil Amsterdam het aantal vriendschapsscholen uitbreiden. Zwarte en witte basisscholen kunnen als vriendschapsschool met elkaar samenwerken om leerlingen met verschillende culturele achtergronden met elkaar in contact te brengen.
Het convenant 'Kleurrijke scholen' staat in de rechterkolom van dit bericht.
(Foto: www.amsterdam.nl)



