Door: drs. Martin van den Bogaerdt
Heerenveen wil af van dure kleine schooltjes
De gemeente Heerenveen pleit voor het sluiten van kleine schooltjes. De Friese gemeente hoopt daarmee veel geld te besparen, zo meldt het Friesch Dagblad.
Burgemeester Peter de Jonge (PvdA) en onderwijswethouder Kees Feenstra (GroenLinks) van de gemeente Heerenveen waren woensdag op een discussiebijeenkomst in het WTC-hotel in Leeuwarden. Daar kwamen onder meer bevolkingskrimp, kleine scholen en leefbaarheid aan bod.
Volgens wethouder Feenstra wordt het openhouden van kleine schooltjes ten onrechte in verband gebracht met leefbaarheid. 'Leefbaarheid in dorpen heeft te maken met de mensen die er wonen en niet met scholen', aldus Feenstra.
Burgemeester De Jonge zei volgens het Friesch Dagblad dat gemeenten met het sluiten van kleine schooltjes veel geld kunnen besparen. Hij zei dat Heerenveen jaarlijks 6 miljoen euro toelegt op het openhouden van mini-schooltjes.
Klik hier voor het artikel in het Friesch Dagblad.
Foto: website gemeente Heerenveen



