Door: drs. Martin van den Bogaerdt
Kabinet steunt voorstel Goed onderwijs en bestuur
Het kabinet heeft ingestemd met het wetsvoorstel Goed onderwijs en goed bestuur. Dat is bekend geworden na de laatste ministerraad voor de kerstvakantie.
Het wetsvoorstel van de staatssecretarissen Sharon Dijksma en Marja van Bijsterveldt van OCW zal in de praktijk betekenen dat het kabinet eerder kan ingrijpen bij schoolbesturen als die slecht onderwijs leveren.
Met het wetsvoorstel kan de overheid de bekostiging van een basis- of vo-school beƫindigen als de kwaliteit van het onderwijs onder de maat blijft. In de huidige wetgeving zijn daar volgens het kabinet nog onvoldoende mogelijkheden toe. In het wetsvoorstel is de minimumkwaliteit vastgelegd waaraan elke school moet voldoen. Ook zijn de procedures vastgelegd die de Inspectie van het Onderwijs en vervolgens de minister van OCW volgt.
Het wetsvoorstel geeft OCW de mogelijkheid een schoolbestuur een aanwijzing te geven als er sprake is van bestuurlijk wanbeheer. Als de aanwijzing niet wordt opgevolgd, kan het bestuur een financiƫle maatregel verwachten.
In het wetsvoorstel staat ook dat bestuur en intern toezicht van elkaar moeten worden gescheiden en dat er zowel in het primair als voortgezet onderwijs een gedragscode voor goed bestuur moet komen.
Informatie: Klaas te Bos, 0348-405227, ntebos@vosabb.nl



