VOS/ABB, Vereniging van Openbare en Algemeen Toegankelijke Scholen

Als het gaat om goed onderwijs

tip a friend print pagina
VO

Onderzoek naar brede vo-scholen

2 september 2008

De Universiteit Maastricht gaat onderzoek doen naar brede scholen in het voortgezet onderwijs. Het onderzoek maakt deel uit van een onderzoeksprogramma dat zich richt op de steden.

Het concept van de brede school is tot nu toe vooral geland in het primair onderwijs. Het voortgezet onderwijs kent wel brede scholen, maar het zijn er nog niet veel. De ervaringen met brede scholen zijn over het algemeen positief: de leerprestaties en de kwaliteit van het onderwijs gaan vooruit. Het ministerie van OCW ziet het concept als een middel om sociale achterstanden te verminderen.

Het onderzoek dat wordt uitgevoerd door de Universiteit van Maastricht maakt deel uit van het onderzoeksprogramma 'Kennis voor krachtige steden' onder regie van het Nicis Institute. Speerpunt van dit programma is het thema Onderwijs & Arbeidsmarkt met als belangrijkste onderdeel de brede school in het voortgezet onderwijs.

Andere onderzoeksterreinen van 'Kennis voor krachtige steden' zijn voorschoolse educatie, voortijdig schoolverlaten, re-integratie op de arbeidsmarkt en dynamiek van de stedelijke arbeidsmarkt.


Naar boven