VOS/ABB, Vereniging van Openbare en Algemeen Toegankelijke Scholen

Als het gaat om goed onderwijs

tip a friend print pagina
PO / VO

PO-Raad: convenant binnenmilieu veel te karig

6 oktober 2009

De PO-Raad weigert het convenant binnenmilieu te ondertekenen. De 100 miljoen euro die het kabinet uittrekt voor meer frisse lucht in schoolgebouwen en energiebesparende maatregelen is volgens de PO-Raad verre van voldoende.

De weigering van de PO-Raad om het convenant te ondertekenen, volgt op een negatief advies daartoe van de leden van de werkgeversorganisatie. De 100 miljoen euro die het kabinet uittrekt, ligt ver onder de 500 miljoen die volgens de PO-Raad nodig is voor frisse en energiezuinige gebouwen.

De PO-Raad benadrukt dat schoolbesturen verantwoordelijk zijn voor de kwaliteit van het onderwijs en de gezondheid van het personeel en de leerlingen. 'We stellen echter vast dat de besturen die verantwoordelijkheid niet of nauwelijks waar kunnen maken, doordat zij over onvoldoende instrumenten beschikken.' Er wordt nu verder gepraat met het ministerie van van OCW om tot een oplossing te komen. 

Klik hier voor meer informatie op de website van de PO-Raad.

Foto: GGD Gelre-IJssel


Naar boven