VOS/ABB, Vereniging van Openbare en Algemeen Toegankelijke Scholen

Als het gaat om goed onderwijs

tip a friend print pagina
PO

Proef met flexibele vakanties in basisonderwijs (kopie 1)

6 april 2011

Het ministerie van OCW begint volgend schooljaar een pilot met flexibele schoolvakanties. Er kunnen tien basisscholen aan meedoen, zo heeft minister Marja van Bijsterveldt van OCW bekendgemaakt.

De minister meldt op de website van het ministerie dat zij scholen en ouders de mogelijkheid wil geven ‘om het onderwijs dusdanig te organiseren dat dit past bij de wensen van deze tijd’. De pilot sluit aan op het mede door VOS/ABB ondersteunde project Andere Tijden, dat tot doel heeft om de indeling van de schooltijden minder rigide te maken dan nu het geval is.

In de pilot krijgen basisscholen de ruimte om af te wijken van de regel dat lesuren in de zomervakantie niet meetellen in het verplichte aantal uren onderwijstijd. Ook kunnen scholen experimenteren met bijvoorbeeld vierdaagse lesweken.

Voorwaarde blijft (uiteraard) wel dat leerlingen aan het eind van de basisschool de kennis en vaardigheden hebben die de wet voorschrijft. Ook moeten de pilotscholen zich houden aan de minimale onderwijstijd van 7520 uur in acht jaar en de onderwijstijd evenwichtig over de dag en het jaar verdelen.

Binnenkort maakt het ministerie van OCW bekend hoe scholen zich kunnen aanmelden voor het experiment. Vóór de zomer weten de aangemelde scholen of ze mee kunnen doen aan de proef. VOS/ABB zal op deze website en in de e-mailnieuwsbrieven de ontwikkelingen op dit beleidsterrein voor u blijven volgen.

In de rechterkolom kunt u een artikel downloaden over De School in Zandvoort, die als eerste school in Nederland geen schoolvakanties kent en dus het hele jaar open is.


Naar boven