VOS/ABB, Vereniging van Openbare en Algemeen Toegankelijke Scholen

Als het gaat om goed onderwijs

tip a friend print pagina

Door: drs. Martin van den Bogaerdt

Dossier(s): VO Politiek Kwaliteit VMBO Nieuwsbrief PO Nieuwsbrief VO
VO

Ruim 3200 vmbo'ers naadloos naar mbo2

13 maart 2009

Leerlingen van het Udens College

Het ministerie van OCW meldt dat in het komende schooljaar ruim 3200 leerlingen starten met de gecombineerde leergang vmbo-mbo2. In het maartnummer van Over Onderwijs staat een artikel over het Udens College, dat al naar volle tevredenheid met deze combinatie heeft proefgedraaid.

De combinatie vmbo-mbo2 maakt het mogelijk dat vmbo-leerlingen voor hun vervolgopleiding niet meer naar een andere school hoeven. Zij blijven in hun vertrouwde omgeving les krijgen van hun eigen vertrouwde leraren en met één pedagogisch-didactische aanpak.

De aanpak maakt onderdeel uit van een proef die vorig jaar is begonnen in opdracht van het ministerie van OCW. 'Deze aanpak vergroot de kans dat leerlingen een startkwalificatie halen en verkleint de kans op voortijdig schooluitval', aldus staatssecretaris Marja van Bijsterveldt op de website van het ministerie van OCW.

Het Udens College is een van de deelnemers aan de proef. In het maartnummer van Over Onderwijs staat hier een artikel over: klik hier.

Foto: Marla Smith Stevels


Naar boven