Door: drs. Martin van den Bogaerdt
Sport voor alle leerlingen speciaal onderwijs
Alle leerlingen in het speciaal onderwijs moeten kunnen sporten. Dat heeft minister Edith Schippers van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) gezegd tijdens de Special Olympics World Summer Games in Athene.
Zaterdag was de openingsceremonie van het internationale sportevenement voor mensen met een verstandelijke beperking. Namens Nederland doen er 86 sporters aan mee.
Schippers vindt het zo belangrijk dat leerlingen met een verstandelijke of psychische beperking kunnen sporten, dat ze wil dat in 2012 alle leerlingen in het speciaal onderwijs de mogelijkheid daartoe hebben. Nu is het aandeel leerlingen in deze sector van het onderwijs nog een stuk kleiner dan het gemiddelde.
Het ministerie van VWS, Gehandicaptensport Nederland en de nationale olympische koepelorganisatie NOC*NSF werken samen in het programma Special Heroes om sporten en bewegen in het speciaal onderwijs te stimuleren.
Foto: www.specialolympics.nl



