Door toekenning van 38 miljoen subsidie van het Nationaal Groeifonds, kan het project Impuls Open Leermateriaal ook de komende vier jaar het onderwijs versterken: met flexibel, actueel en herbruikbaar lesmateriaal voor leraren.  

In een kamerbrief liet minister van Economische Zaken Vincent Karremans weten dat het NGF-project Open Leermateriaal (IOL) nog eens € 38 miljoen subsidie krijgt. Het project ontving eerder, in de tweede ronde van het Nationaal Groeifonds al € 40 miljoen. Na een positief aanvullend advies van de Adviescommissie Nationaal Groeifonds kent het kabinet nu ook de resterende € 38 miljoen definitief toe. 

Inzet middelen 
Met dit geld kan Impuls Open Leermateriaal meer kwalitatief hoogwaardige leermaterialen ontwikkelen, meer scholen bereiken en leraren beter ondersteunen. Dat doet IOL door: 

– het aantal collecties uit te breiden; 

– meer leermateriaal voor specifieke doelgroepen (zoals het SO) te ontsluiten; 
– de ICT-infrastructuur te verbeteren;  
– meer leraren te scholen in het effectief gebruik van open leermateriaal.  

 
Groeiend project 

De adviescommissie stelt vast dat het project goede voortgang boekt. Sinds de start in 2022 zijn al 800 scholen betrokken bij IOL, zijn meer dan 125 nieuwe collecties ontsloten en werken organisaties als Beeld & Geluid, NEMO en Naturalis mee.  

Verbinding besturen  

Bert van Leeuwen, ambassadeur van Impuls Open Leermateriaal, reageerde op LinkedIn verheugd op het nieuws: ‘Ik hoop vanuit mijn rol, samen met collega-ambassadeur Kees van Bergeijk, een bijdrage te mogen leveren aan de verbinding tussen de besturen om de ontwikkelingen op de leermiddelenmarkt te verstevigen.’ 

Kansen en mogelijkheden 
Ook VOS/ABB is blij met de toekenning, omdat het meer ruimte biedt aan leraren om hun onderwijs flexibel in te richten en beter aan te sluiten bij de talenten van leerlingen. Vorige week zijn we al in gesprek geweest met Kees Bergeijk en Bert van Leeuwen om met elkaar de kansen en mogelijkheden te bespreken. We houden je op de hoogte over hoe dit effectief vorm gaat krijgen. 

Gerelateerde artikelen: 

Nieuwe aanvraagronde subsidie Open Leermateriaal – PO/VO 

Nationaal Groeifonds: voorstellen beter primair en voortgezet onderwijs 

Deel dit bericht: