Het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) heeft aan de Vaste Kamercommissie OCW een petitie overhandigd voor beter leerlingenvervoer. Bestuursleden van het LAKS zijn hiervoor demonstratief op tandems van Utrecht naar Den Haag gefietst.
Het LAKS wijst erop dat er al jaren problemen zijn met taxibusjes waarvan leerlingen in het gespecialiseerd onderwijs gebruikmaken. Leerlingen komen te vroeg, te laat of soms helemaal niet op school. Het LAKS ziet dat dit stress bij de leerlingen veroorzaakt en zegt dat door de voortdurende problemen het recht op onderwijs wordt geschonden.
De verantwoordelijkheid voor het leerlingenvervoer ligt nu bij de gemeente, maar het LAKS vindt dat dit moet veranderen: ‘OCW moet nu de regie pakken na jarenlang niets te hebben gedaan voor de leerlingen die gebruikmaken van het leerlingenvervoer.’