‘Laat onderwijs in justitiële jeugdinrichtingen beter tot zijn recht komen’, adviseert de Onderwijsraad. Die signaleert dat scholen nu tegen formele en praktische belemmeringen aanlopen om goed onderwijs te kunnen verzorgen.

De Onderwijsraad benadrukt in het advies Onderwijs in justitiële inrichtingen dat gedetineerde jongeren recht hebben op onderwijs en dat dit van groot belang is voor henzelf en de samenleving. Doordat de gemiddelde leeftijd van gedetineerde jongeren de afgelopen jaren is gestegen, worden andere eisen aan het onderwijs gesteld. De huidige wetgeving en kaders voor toezicht passen daar niet goed bij.

De raad beveelt aan om de wettelijke kaders aan te passen, zodat het beter mogelijk wordt om jongeren in justitiële jeugdinrichtingen een breed onderwijsaanbod aan te kunnen bieden. Ook adviseert de Onderwijsraad om wettelijk te regelen dat iedere school van een justitiële jeugdinrichting een locatie kan zijn voor examens in het voortgezet onderwijs en middelbaar beroepsonderwijs, zodat jongeren geen examen hoeven te doen buiten de jeugdinrichting.

Onderwijsrechtelijk vallen de scholen van justitiële jeugdinrichtingen onder de Wet op de expertisecentra. Het zijn formeel nevenvestigingen van scholen voor voortgezet speciaal onderwijs, cluster 4.

Lees meer…

Deel dit bericht: