De prijsbijstelling voor 2026 voor het primair onderwijs is bekend na de publicatie van de Macro-Economische Verkenning 2026 door het Centraal Planbureau (CPB). De bekostigingsbedragen worden verhoogd met 0,612%.

De bekostiging van het primair onderwijs kent twee indexaties: van de loongevoelige en van de prijsgevoelige bekostiging. De indexatie van de prijsgevoelige bekostiging, op basis van de wettelijk verplichte jaarlijkse prijsbijstelling, is voor het kalenderjaar 2026 berekend op +5,64%. Voor het primair onderwijs is deze systematiek wettelijk vastgelegd.

Met de vereenvoudiging van de bekostiging per 2023 zijn de bedragen voor personele bekostiging en materiële bekostiging samengevoegd. Voor het bijstellen van de bekostiging wordt echter nog steeds uitgegaan van de twee verschillende indexeringen op basis van de volgende verdeling:

Loongevoelig: 89,15%
Prijsgevoelig: 10,85%

Dit betekent dat voor 2026 de huidige bekostigingsbedragen worden verhoogd met 0,612% (5,64% * 10,85%). Het ministerie van OCW verwerkt de nieuwe bedragen in de eerste regeling bekostiging 2026, die naar verwachting in oktober wordt gepubliceerd.

De indexatie van de bekostiging in het voortgezet onderwijs kent ook een loongevoelig en prijsgevoelig deel. Die twee worden altijd tezamen gepubliceerd in het bekostigingsjaar zelf. Dat gebeurt medio juni 2026 (na het Voorjaarsoverleg).

Deel dit bericht: